%100 Gönüllüyüz

Türk Tuborg olarak topluma karşı duyarlılığımızı gönüllülük çalışmalarımızla gösteriyoruz. Şirket çalışanlarımızdan oluşan Gönüllüyüz ekibimizin gerçekleştirdiği aktivitelerde amacımız, çevremizde olan bitenin farkında olmak ve tüm çalışmalarımızı samimiyetle yerine getirmektir.

Topluma karşı görevlerimiz ile ilgili sorumluluk almaktan kaçınmaz, şartlar ne olursa olsun güler yüzümüzü koruruz. Takım çalışmasına inanırız çünkü birlikten kuvvet doğacağını en iyi biz biliriz.

Türk Tuborg %100 Gönüllüyüz Programımız ile Gönüllülük Programı Teşvik Ödülü’nü aldık.

%100 Gönüllüyüz Ekibi olarak Özel Sektör Gönüllüleri Derneği’nin (ÖSGD) 17 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirdiği 11. Gönülden Ödüller töreninde Türk Tuborg %100 Gönüllüyüz Programımız ile Gönüllülük Programı Teşvik Ödülü’nü aldık.

Okul Tadilatları

Gerçekleştirdiğimiz okul tadilatları çalışmalarımızla öğrencilerimizin daha iyi ortamda eğitim almalarını amaçlıyoruz. Bu amacımız doğrultusunda;
Siroma Projesi kapsamında Milli Eğitim ile görüşülerek ihtiyaç sahibi olarak belirlenmiş olan İzmir 19 Mayıs İlköğretim Okulu’nun derslik, öğretmenler odaları ve koridorları boyayarak masa, sandalye ve kitaplık alınıp kütüphane kurduk. Aynı proje kapsamında İzmir Rıdvan Nafiz İlköğretim Okulu’nun ise ara koridorları boyayarak dersliklerinin kapılarını yeniledik.
Bayındır Söğütören İlköğretim Okulu’nun tuvaleti ve anasınıfını yenileyerek, anasınıfı öğrencilerinin kitap ve oyuncak ihtiyaçlarını karşıladık.

İyiliğin Mesafesi Yok Dedik…

İyiliğin mesafesi yok diyerek rotamızı Şırnak’a çevirdik. Şırnak Silopi’de bulunan Beşiktaş Köyü İlkokulu öğrencilerimizin satranç takımı, kitap ve oyuncak dileklerini gerçekleştirdik. Ayrıca her bir öğrencimize atkı ve bere takımı ile bisiklet hediye ederek öğrencilerimizin mutluluğuna şahit olduk.
Şırnak’ın ardından rotamızı Siirt’e çevirdik. Siirt Aktaş Köyü İlkokulu’nun dış cephe ve dersliklerini boyatarak anasınıfının yer döşemesini yenilettik. Tadilatın yanı sıra öğrencilerin kol saati, hikaye kitabı, satranç takımı, mont, ayakkabı, uzaktan kumandalı araba, oyuncak bebek gibi dileklerini gerçekleştirdik. Ayrıca tüm öğrencilerimize bisiklet hediye ettik.

Bir Tatlı Huzur Almaya Gittik!

Yeni yılı karşıladığımız ilk günleri huzurevinde yaşayan büyüklerimizle paylaşmak, onlarla birlikte vakit geçirmek amacıyla 12 Ocak tarihinde Buca Huzurevi’ni ziyaret ettik. Farklı departmanlardan çalışma arkadaşımızın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz huzur dolu bu ziyaretimizde hem büyüklerimizle keyifli vakit geçirdik hem de onların ihtiyaçlarını karşıladık.

Organ Bağışı Konusunda Farkındalığımızı Arttırdık!

Organ Bağışı etkinliğimizde Tuluhan Tekelioğlu’nun Yeni Hayat belgeselini bu kez de Ankara ofisimizde hep birlikte izledik.

İstanbul Maraton’da Biz de Varız Dedik, YenidenBiz Derneği Yararına Koştuk!

Yeniden Biz-Sen Koş Kadınlar İşe Dönsün! Projesine destek vermek için “İyilik Peşinde Koştuk” ve adımlarıyla kadınların işe dönmesine destek olan çalışma arkadaşlarımızın oluşturdukları profillerden onlar adına bağışta bulunduk.

Somalı Girişimci Kadınlarımızla "Yapabilirsin" Dedik!

Tuluhan Tekelioğlu’nun da katılımıyla Soma Yırca Köyü’ne gittik; kendi imkanları ile sabun ve mum üreterek geçimlerini sağlayan kadınlarımızla “Yapabilirsin” belgeselini izledik. Kadınlarımıza başladıkları yolculukta, onlarla aynı yolda yürümüş 9 başarılı kadının başarı öyküsünü göstererek cesaretlerinin artmasına destek olduk.

Organ ve Kan İhtiyacı Konusunda Farkındalığımızı Arttırdık.

Organ Bağışı etkinliğimizde Tuluhan Tekelioğlu’nun Yeni Hayat belgeselini hep birlikte izledik. Organ bağışı konusuna bir de bağış bekleyenlerin ve organ nakli doktorlarının gözünden baktık. Eğer siz de organ bağışı konusunda bilgilenmek isterseniz bu belgesele internetten ulaşabilirsiniz! 

Kan Bağışı etkinliğimize katılan değerli çalışma arkadaşlarımızın her biri 3 hayat kurtarılmasına destek oldu.

Manifestomuzdan Yola Çıkarak İzmir'den Kars'a Dedik...

Kars ilimizdeki Karahan Köyü’nde bir okulun öğrencileri için tüm çalışanlarımızın desteği ile topladığımız kitap ve oyuncakları teslim ederek onlara güzel bir karne hediyesi vermiş olduk.

Kars’a yaptığımız ilk ziyarette öğrencilerin hayallerinin bisiklet üzerine kurulu olduğu fark etmiş ve bu hayali gerçekleştirmek için bir kampanya başlatmıştık. Değerli çalışma arkadaşlarımızın desteğiyle 75 bisiklet hedefimizi gerçekleştirdik. Bu kampanya sonucunda, artık Karahan Köyü’nde her öğrencinin kendine ait bir bisikleti var!

Koşamayanlar İçin Koştuk!

Wings For Life Vakfı’nın gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesine destek vererek “Koşamayanlar İçin Koşuyoruz” dedik ve 6 kıta 33 ülkede birçok katılımcı ile aynı anda biz de omurilik felçlileri için koştuk.

Soma’nın yanındaydık! 

Çalışanlarımızın desteği ile Soma’ya kitap ve oyuncak götürdük.

Bizden De Küçük Bir Destek...

Çalışanlarımızın ve şirketimizin katkılarıyla destek olduğumuz dernek ve girişimciler:

Bir Dilek Tut Derneği:

Bir Dilek Tut Derneği ile kurduğumuz işbirliğiyle 3 hayal gerçekleştirdik.

Down Sendromlu Çocuklar Derneği:

Çalışanlarımızın desteği ile 128 özel eğitim seti sağladık.

Yırcalı Kadınlar:

Bir ev alıp bu evi atölye olarak kullanmayı hedefleyen Yırcalı girişimci kadınlarımızla birlikte gerçekleştirdiğimiz kermeste, emekleriyle hazırladıkları sabun ve mumları alarak bu hedefe ulaşmalarına destek olduk.

%0
%0