HaberlerTürk Tuborg, Kagider’in Fırsat Eşitliği Modeli Sertifikası İle Kadın Çalışanlarına Verdiği Değeri Bir Kez Daha Vurguladı

Özellikle üst yönetimindeki yüksek kadın çalışan oranıyla dikkat çeken Türk Tuborg, şimdi de Kagider’in Fırsat Eşitliği Modeli Sertifikası’nı alarak iş hayatında kadına verdiği önem ve desteği artırdı.

İş hayatında kadınlara daha fazla yer açmayı amaçlayan Türk Tuborg, işe alım ve terfide kadın ve erkek çalışanlarına eşit imkan tanıyor, ücret eşitliği sunuyor ve kadınların iş hayatında yaşadıkları sıkıntıları tespit edip çözmek için çalışmalarını sürdürüyor. İcra kurulunun yarısı kadın olan, yönetim kurulunda da 2 kadın üyesi bulunan Türk Tuborg’da Pazarlama, Hukuk, IT ve İnsan Kaynakları departmanlarımızın başında da kadın yöneticiler var. Türk Tuborg bu oranlarla Sabancı Üniversitesi tarafından her yıl gerçekleştirilen araştırmada “Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu” kategorisinde, 1 kez ikincilik, 2 kez de birincilik ödülüne layık görüldü.

Çok gurur duyduğu bu ödüllerin üzerine, Kagider’in FEM sertifikasını da almanın mutluluğunu yaşayan Türk Tuborg CEO’su Damla Birol: “Türk Tuborg olarak kadınların iş hayatı için çok değerli olduğunu biliyor ve kadınları destekleyerek daha güçlü bir şirket olacağımıza inanıyoruz. Bu nedenle işe alım ve terfide kadınlara eşit bakıyor, anne olma mutluluğunu yaşayan çalışanlarımızı bu süreçte rahat ettiriyor, yönetimde de kadınların daha fazla yer alarak yeni bakış açıları katması için sayılarının artması için teşvik ediyoruz. Kadınlara zorluk yerine eşitlik yaratmak üzere çalışıyoruz” dedi.

Kagider’in Dünya Bankası desteğiyle geliştirip uyguladığı Fırsat Eşitliği Modeli (FEM) işe alım, seçim, eğitim, performans değerlendirme ve terfi, kariyer destek uygulamaları, geri bildirim ve şikayetlerin değerlendirilmesinde kadınlara erkeklerle eşit yaklaşım ve şartlar sunan şirketlere veriliyor. Hali hazırda Türkiye’de sadece 21 şirket Kagider’in FEM sertifikasına sahip.


Haziran 2017
Türk Tuborg "Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim
Kurulu" Ödüllerinde Bir Birincilik Daha Aldı


3 yıldır üst üste ödül alan Türk Tuborg; 2013 yılında ikinci seçilirken,
son iki yıldır büyük ödüle layık görüldü. Sabancı Üniversitesi Kurumsal
Yönetim Forumu tarafından Egon Zehnder International Türkiye ofisinin
stratejik desteği ile yürütülen Bağımsız Kadın Direktörler Projesi,
yaptığı araştırma sonucunda Türk Tuborg’u Türkiye’nin Kadınlarla
Güçlendirilmiş Yönetim Kuruluna sahip birinci şirketi seçti.


Şubat 2016Sektörümüzün En Beğenilen Şirketleri Arasına Girdik

Capital'in gelenekselleşen "Türkiye'nin En Beğenilen Şirketleri"
araştırmasına bu yıl 650 farklı şirkette çalışan yöneticiler katıldı.
GfK Türkiye tarafından hazırlanan ve Badenoch&Clark ana sponsorluğunda,
T-Systems co-sponsorluğunda hayata geçen dev araştırmanın sonuçları
açıklandı.

Türkiye'nin En Beğenilen Şirketleri'nin yanı
sıra 38 sektörün en beğenilen ilk 3 şirketinin de açıklandığı
araştırmada Türk Tuborg A.Ş Alkollü İçecekler sektörünün en beğenilen
şirketleri arasına girdi.

Aralık 2014