Haberler

Türk Tuborg 2024 Yılında da Hızlı Tüketim Malları Sektörünün “En Mutlu İşyeri''

İç Eğitmen Gelişim Programımıza Bir Ödül Daha

Türkiye’nin En Güçlü 4. Markasıyız!

Dünyanın önde gelen bağımsız marka değerleme ve strateji kuruluşu Brand Finance tarafından bu yıl 17.’si yayınlanan “TURKEY 100 – Türkiye'nin En Değerli Markaları” araştırmasına göre Türkiye’nin en güçlü 10 markası arasında yer aldık. Markanın gücünü artırmak için gerekli yatırımları yapması, paydaşlar nezdinde olumlu ve talebi tetikleyici algı oluşturması ve oluşan algıyı finansal sonuçlara yansıtma başarısı göstermesiyle belirlenen araştırmada bu yıl 4. sıraya yükselmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Türkiye’nin en gözde 50 şirketi arasındayız!

Realta Danışmanlık tarafından her yıl 120’den fazla üniversitede, 90.000 öğrenci ve genç profesyonelin katılımıyla gerçekleşen “Türkiye’nin En Gözde Şirketleri” araştırmasında 2023 yılında da ilk 50 şirket arasında yer alırken, “En İyi Staj/İş Başvuru Deneyimi Yaşatan Şirketler” kategorisinde de ilk 5 şirketten biri olduk! Kurum kültürü, çalışma ortamı, öğrencilerin tercih ettiği iletişim yöntemleri gibi kriterler doğrultusunda şirketlerin gençler arasındaki işveren algısını ölçen araştırmadaki başarımızı her geçen yıl daha üst sıraya taşımaktan gurur duyuyoruz!

Türk Tuborg 2023 Yılında da
Hızlı Tüketim Malları Sektörünün
“En Mutlu İşyeri”

Liderlik Programımız İki Ödülle Taçlandırıldı

‘%100 Yaşam Kalitesi İçin Gönüllüyüz!’ diyerek başladığımız yolculukta yepyeni bir heyecan!

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın en önemlilerinden biri olan ‘Eşitliklerin Azaltılması’ konusunda bir engeli daha yine birlikte aşıyoruz.
 
Türk Tuborg’un katkılarıyla Alternatif Yaşam Derneği (AYDER) tarafından geliştirilen ve en kapsamlı Türk İşaret Dili Mobil Uygulaması “SESİM ELİM” şimdi tüm platformlarda ücretsiz olarak kullanımda!
 
CEO’muz Damla Birol, bu yıl da Türkiye’nin En Güçlü Kadın Liderleri arasında yer aldı!

Ülkemizin en saygın ekonomi dergilerinden biri olan Ekonomist tarafından bu yıl 9. kez gerçekleştirilen “Türkiye’nin En Güçlü 50 Kadın CEO’su” araştırması kapsamında 2020 yılındaki başarıları ile CEO’muz Damla Birol listede geçen seneki yerini koruyarak yine 10.sırada yer aldı.
 
CEO’muz Damla Birol’u tebrik ederiz!

CEO’muz Damla Birol 50 Kadın Dostu Lider Arasında Yer Aldı!

CEO’muz Damla Birol, Fast Company dergisinin “iş hayatında çeşitlilik ve kadın” konularında farkındalık yaratmak amacıyla, Yönetim Kurulunda Kadın Derneği ile birlikte, farklı pozisyon ve seviyelerden iş kadınlarının katılımıyla gerçekleştirdiği ankette 50 Kadın Dostu Lider arasında gösterildi.
Yönetim kurulundaki ve üst düzey pozisyonlardaki kadın çalışanlar, ücretlendirme ve terfi prosedürlerinde eşit fırsat ilkesi, hamilelik ve doğum dönemlerindeki uygulamalar, sivil toplum kuruluşlarına sağlanan destekler gibi kriterlerin değerlendirildiği anketin sonucunda 50 Kadın Dostu Lider arasında yer alan CEO’muz Damla Birol’u tebrik ederiz.

CEO’muz Damla Birol, bu yıl da Türkiye’nin en güçlü kadın liderleri arasında yer aldı!

CEO’muz Damla Birol 2019 yılındaki başarıları kapsamında bu yıl da ülkemizin en saygın ekonomi dergilerinin araştırmaları sonucu yayınlanan en güçlü kadın liderler listelerinde yerini aldı.
 
Ekonomist dergisi tarafından 8. kez gerçekleştirilen ‘’Türkiye’nin En Güçlü 50 Kadın CEO’su’’ araştırmasında CEO’muz Damla Birol araştırmanın 2019 yılı sıralamasında 2018 yılına kıyasla 3 sıra yükselerek 10. sırada yer alırken, Fortune dergisi tarafından her yıl düzenlenen ‘’Türkiye’nin En Güçlü 50 İş Kadını’’ araştırmasının 2019 sonuçlarında 37. sırada yer aldı. Turcomoney dergisi tarafından gerçekleştirilen ve sıralama belirtmeksizin yayınlanan araştırmada ise ‘’Türkiye’nin En Güçlü 50 Kadını” arasında gösterildi.
 
CEO’muz Damla Birol’u tebrik ederiz!

Carlsberg Vakfı’ndan Covid-19 Araştırmalarına 13.8 Milyon $ Bağış

Capital Dergisi - İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri

Capital Dergisi’nin 19 yıldır düzenlediği “İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri” araştırmasında, bu sene sektörümüzün en beğenilen şirketlerinden biri olmaktan mutluluk duyuyoruz.
 

İnsan Kaynakları'ndan Sorumlu Başkan Yardımcımız Ayşe Güvenç, "İnsan Kaynakları'ında Mükemmellik Ödülü" Aldı!

Romanya’da gerçekleşen ‘Great People Inside’ konferansında ‘’İnsan Kaynakları’nda Mükemmellik Ödülü’’nü almaya hak kazanan İnsan Kaynakları’ndan sorumlu Başkan Yardımcımız Ayşe Güvenç’i tebrik ederiz! 

Türkiye Kadın Girişimcilik Endeksi - 2019 Araştırma Raporu

Türkiye’de ilk kez yapılan ve KAGİDER ile birlikte destek vermekten gurur duyduğumuz “Kadın Girişimcilik Endeksi” çalışması CEO’muz Damla Birol ve KAGİDER Başkanı Emine Erdem’in yer aldığı toplantı ile açıklandı.

IPSOS tarafından hazırlanan ve Türkiye’deki kadın girişimcilere ayna tutmayı hedefleyen bu araştırmanın, üzerinde çalışılması gereken alanlara ışık tutan bir yol haritası ve ilerleyen yıllarda girişimciliğe dair gelişimin de takibini sağlayacak çok önemli bir rehber olacağına inanıyoruz.

Frederik Ödüllere Doymuyor!

Yılın En İyi İş Ortağı Ödülü

Her yıl olduğu gibi toplam 5 kategoride verilen ödüllerin sahiplerini bulduğu törende, grup olarak “Yılın En İyi İş Ortağı” kategorisinde ödül almaya hak kazandığımızı sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyoruz.

50. Yılımızda Gold Ödül Bizde!

CEO’muz Damla Birol, Yine Türkiye’nin En Güçlü 50 Kadın CEO’su Arasında!

Ekonomist dergisi tarafından düzenlenen "Türkiye'nin En Güçlü 50 Kadın CEO'su" araştırması 2018 yılı sonuçları açıklandı. İş dünyasında kadınların engelleri aşması, kadın yönetici sayısının artması ve şirketlerin tepe yönetimine gelmiş kadınların başarı hikayelerinin birçok kadına ilham vermesi düşüncesi ile yola çıkılan bu araştırma, bu yıl 7. kez gerçekleştirildi.

CEO’muz Damla Birol 2018 yılı sıralamasında geçtiğimiz yıla oranla 3 sıra yükselerek 13. sırada yer aldı. Başarısı ile bizi çok gururlandıran CEO’muz Damla Birol’u ve diğer tüm kadın liderleri tebrik ederiz!

İç Eğitmen Programımız Ödüllendirildi

İlk günden beri heyecanla yürüttüğümüz İç Eğitmen Programımız Bahçeşehir Üniversitesi’nin düzenlediği Educorp Awards 2018 ödül töreninde “Kurumsal Eğitim ve Gelişim Alanında Başarılı Uygulama Ödülü”ne layık görüldü.

Pazarlama'dan Sorumlu Başkan Yardımcımız Nilüfer Reisoğlu, Türkiye’nin En Etkin 50 Pazarlama Yöneticisi Arasında Yerini Aldı!

Fortune Türkiye ve DataExpert iş birliğinde yürütülen “Türkiye’nin En Etkin 50 Pazarlama Yöneticisi” araştırması tamamlandı ve geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen ödül töreninde ödüller sahiplerini buldu.

Adayların kritik CMO başarı kriterlerindeki performanslarının, araştırma danışma kurulu tarafından incelenmesiyle belirlenen “Türkiye’nin En Etkin 50 Pazarlama Yöneticisi” arasında, Pazarlama’dan sorumlu Başkan Yardımcımız Nilüfer Reisoğlu’nun da yer aldığını paylaşmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz!

8. Ambalaj Ay Yıldızları Ödülü

CEO’muz Damla Birol, En Güçlü 50 Kadın CEO’su Arasında Yer Aldı!

Capital ve Ekonomist dergileri tarafından gerçekleştirilen araştırma ile yönettikleri ciro büyüklüğüne göre "Türkiye’nin En Güçlü Kadın CEO’ları" belirlendi. İş dünyasında kadınların engelleri aşması, kadın yönetici sayısının artması ve şirketlerin tepe yönetimine gelmiş kadınların başarı hikayelerinin birçok kadını cesaretlendirmesi ve ilham vermesi düşüncesi ile yola çıkılan bu araştırma, bu yıl 6. kez gerçekleştirildi. Ödül töreni ilk kez organize edilen araştırmada, listede yer alan 50 kadın lidere ödülleri takdim edildi.

Türkiye'nin önde gelen iş kadınlarının ödüllendirildiği bu zirvede CEO'muz Damla Birol'un da ödüle layık görüldüğünü paylaşmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz!

Uluslararası A' Design Tasarım Yarışması

Frederik markamızın şişesi artık dizayn ödüllü! Şişe dizaynımızın ‘Uluslararası A' Design Tasarım Yarışması’nda GOLD ödüle layık görüldüğünü paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz!

Yılın En Hızlı Büyüyeni Ödülü

Carlsberg firmasının dünya genelindeki tüm lisanslı üreticilerinin katıldığı ödül töreninde Türk Tuborg olarak kalite odağımız ve mükemmel uygulama çalışmalarımız ile ödül almaya hak kazandığımızı paylaşmaktan gurur duyuyoruz!

Haziran 2018

BAŞKANIMIZ EN BEĞENİLEN İLK 10 CEO ARASINA GİRDİ

Ekonomi alanında en saygın mecralardan biri olan Capital dergisi, bu yıl da "Türkiye'nin En Beğenilen Şirketleri" araştırmasını yayınladı.

Bu yıl 17.si yapılan ve Zenna Araştırma ve Danışmanlık şirketi tarafından gerçekleştirilen araştırma, Türkiye'de iş dünyasında en saygın, güvenilir ve başarısı en çok takdir edilen şirketleri ve en başarılı bulunan CEO'ları ortaya koyuyor. Sonuçları her yıl büyük merakla beklenen araştırma; Ağustos-Kasım 2017 tarihleri arasında online anket tekniği 59 sektörden 500'ün üzerinde şirketi temsilen 1400 yöneticinin katılımı ile gerçekleştiriliyor.

Bu yılki araştırmada şirketimiz CEO'su Damla Birol da en beğenilen ilk 15 CEO listesinde 10. sırada yer alıyor.

Aralık 2017

tuborg

Türk Tuborg, Kagider’in Fırsat Eşitliği Modeli Sertifikası İle Kadın Çalışanlarına Verdiği Değeri Bir Kez Daha Vurguladı

Özellikle üst yönetimindeki yüksek kadın çalışan oranıyla dikkat çeken Türk Tuborg, şimdi de Kagider’in Fırsat Eşitliği Modeli Sertifikası’nı alarak iş hayatında kadına verdiği önem ve desteği arttırdı.

İş hayatında kadınlara daha fazla yer açmayı amaçlayan Türk Tuborg, işe alım ve terfide kadın ve erkek çalışanlarına eşit imkan tanıyor, ücret eşitliği sunuyor ve kadınların iş hayatında yaşadıkları sıkıntıları tespit edip çözmek için çalışmalarını sürdürüyor. İcra kurulunun yarısı kadın olan, yönetim kurulunda da 2 kadın üyesi bulunan Türk Tuborg’da Pazarlama, Hukuk, IT ve İnsan Kaynakları departmanlarımızın başında da kadın yöneticiler var. Türk Tuborg bu oranlarla Sabancı Üniversitesi tarafından her yıl gerçekleştirilen araştırmada “Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu” kategorisinde, 1 kez ikincilik, 2 kez de birincilik ödülüne layık görüldü.

Çok gurur duyduğu bu ödüllerin üzerine, Kagider’in FEM sertifikasını da almanın mutluluğunu yaşayan Türk Tuborg CEO’su Damla Birol: “Türk Tuborg olarak kadınların iş hayatı için çok değerli olduğunu biliyor ve kadınları destekleyerek daha güçlü bir şirket olacağımıza inanıyoruz. Bu nedenle işe alım ve terfide kadınlara eşit bakıyor, anne olma mutluluğunu yaşayan çalışanlarımızı bu süreçte rahat ettiriyor, yönetimde de kadınların daha fazla yer alarak yeni bakış açıları katması için sayılarının artması için teşvik ediyoruz. Kadınlara zorluk yerine eşitlik yaratmak üzere çalışıyoruz” dedi.

Kagider’in Dünya Bankası desteğiyle geliştirip uyguladığı Fırsat Eşitliği Modeli (FEM) işe alım, seçim, eğitim, performans değerlendirme ve terfi, kariyer destek uygulamaları, geri bildirim ve şikayetlerin değerlendirilmesinde kadınlara erkeklerle eşit yaklaşım ve şartlar sunan şirketlere veriliyor. Hali hazırda Türkiye’de sadece 21 şirket Kagider’in FEM sertifikasına sahip.

Haziran 2017

Sektörümüzün En Beğenilen Şirketleri Arasına Girdik

Capital'in gelenekselleşen "Türkiye'nin En Beğenilen Şirketleri" araştırmasına bu yıl 650 farklı şirkette çalışan yöneticiler katıldı. GfK Türkiye tarafından hazırlanan ve Badenoch&Clark ana sponsorluğunda, T-Systems co-sponsorluğunda hayata geçen dev araştırmanın sonuçları açıklandı. 

Türkiye'nin En Beğenilen Şirketleri'nin yanı sıra 38 sektörün en beğenilen ilk 3 şirketinin de açıklandığı araştırmada Türk Tuborg A.Ş Alkollü İçecekler sektörünün en beğenilen şirketleri arasına girdi.

Aralık 2014

Türk Tuborg A.Ş. CEO’su Damla Birol’un da jüri üyeleri arasında yer aldığı “Üniversiteliler Arası Yaşam Kalitesi Yarışması”nın ödül töreni gerçekleştirildi.

Ülkemizde yaşam kalitesi konusunda farkındalık yaratmak, düşünce ve çözüm üretimi sağlamak amacıyla Türkiye’de ilk kez düzenlenen “Üniversiteliler Arası Yaşam Kalitesi Yarışması” ödül töreni 26 Mayıs 2017 tarihinde yapıldı.

5 kategoride yapılan Yarışmada Büyük Ödül’ü “Huzurevim Kilis” projesiyle Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nden Mehmet Ergin ve Mehmet Seyid Korkut kazandılar...

Bireysel Yaşam Kalitesi, Çevre ve Yaşam Kalitesi, Eğitim ve Yaşam Kalitesi, Engellilerin Yaşam Kalitesi ve Kadınların Yaşam Kalitesi kategorilerinde birinci, ikinci ve üçüncü olan öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Proje Özel Ödüllerini ise e-ticaret şirketinin gönderdiği ürünlerin ambalajlanmasında kullanılan materyallerden olan karton kutuları çöpe atmak yerine, özellikle kış aylarında sokak hayvanlarının yaşam ve barınma kalitesini artırmayı amaçlayan “Evpati” projesiyle Akdeniz Üniversitesi’nden Mustafa Telli, Osman Işık, Ahmet Mücahit Nalbant ve atık pillerin geri dönüştürülmesi amacıyla atık pil karşılığında toplu taşıma için tek geçişlik jeton veren atık pil otomatı projesi olan “Ulaşımda Geri Dönüşüm” projesiyle İstanbul Arel Üniversitesi’nden Ahmet Şenel kazandı.

Kadınların Yaşam Kalitesi kategorisi ile proje özel ödüllerini kazanan üniversiteliler ödüllerini Türk Tuborg A.Ş. CEO'su Damla Birol'un elinden aldılar. Yaşam Kalitesi kategorisi ödüllerini veren Damla Birol, konuşmasında “Kadınların yaşam kalitesini yükseltecek fikirlerin yarıştığı bu kategoride ödül vermekten büyük gurur duyuyorum. Uzun yıllardır iş hayatında olan bir kadın yönetici, bir anne ve aynı zamanda sosyal sorumluluk bilinci yüksek bir vatandaş olarak, ülkemizde sağlıklı nesiller yetişmesi için kadınlarımıza çok önemli görevler düştüğünü düşünüyorum. Kadınlarımızın toplumsal yaşamda daha aktif olmaları ve sorumluluk almaları için de yaşam kalitelerinin gelişmesi çok önemli. Bu kategoriye hepsi birbirinden değerli projelerin başvurduğunu gördük, ve itiraf etmeliyim ki jüri üyeleri olarak ilk üç projeyi seçerken son derece zorlandık. Umuyorum ki bu kategoride yarışmayı kazanan projeler hayata geçer ve kadınlarımızın yaşam kalitesinin yükselmesine katkıda bulunurlar.”

Mayıs 2017

İş Birliği İçinde Olduğumuz Dernekler

YASED: Türkiye’de sürdürülebilir ve öngörülebilir bir yatırım ikliminin oluşturularak, katma değer yaratacak uluslararası yatırımların çekilmesi ve küresel rekabet gücünün artırılması hedefiyle kurulmuştur.

KalDer: Mükemmellik kültürünü yaşam biçimine dönüştürerek ülkemizin rekabet gücünün ve refah düzeyinin yükseltilmesine katkıda bulunmayı amaçlayan dernek

KAGİDER: Girişimcilik yoluyla, kadının sadece ekonomik olarak değil politik ve sosyal olarak da güçlenmesini hedefleyen bir sivil toplum kuruluşu

TURKISH WIN: Girişimcilik yoluyla, kadının sadece ekonomik olarak değil, politik ve sosyal olarak da güçlenmesini hedefleyen bir sivil toplum kuruluşu

skd TÜRKİYE: Sürdürülebilir kalkınmanın temel unsur ve ilkelerinin ülkemizde daha iyi anlaşılması, benimsenmesi ve yaşama geçirilmesi amaçlayan dernek

Yeniden BİZ: Aktif kadın istihdamını artırarak iş hayatında çeşitlilik, esneklik ve verimlilik sağlamak, Türkiye’nin rekabet gücüne ve ekonomik gelişimine ivme kazandırmak için iş hayatına ara vermiş kadınları eğitmeyi ve güçlendirmeyi amaçlayan platform

PWN GLOBAL: İş yaşamında kadın yeteneklerin istihdamının önündeki engelleri kaldırmak, sosyal, iş, ekonomik ve siyasi yaşamda kadınların eşit fırsatlar elde etmelerine yardımcı olmayı amaçlayan iletişim ağı

Diğer İş Birliklerimiz

* Türk Kadın Matematikçiler Derneği’ne destek
* İş Hayatında Kelebek Etkisi - kadın mühendis adaylarının iş hayatıyla ilgili bilgilendirilmesi
* Mor Çatı Vakfı‘na destek
* Somalı Kadınlar’a destek
* Küçük Girişimci Kadınlar’a destek
* Bağımsız Kadın Direktörler

Türk Tuborg "Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu" Ödüllerinde Bir Birincilik Daha Aldı

3 yıldır üst üste ödül alan Türk Tuborg; 2013 yılında ikinci seçilirken, son iki yıldır büyük ödüle layık görüldü. Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından Egon Zehnder International Türkiye ofisinin stratejik desteği ile yürütülen Bağımsız Kadın Direktörler Projesi, yaptığı araştırma sonucunda Türk Tuborg’u Türkiye’nin Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kuruluna sahip birinci şirketi seçti.

Şubat 2016

%0
%0