Türk Tuborg A.Ş.

Türkiye bira sektöründe, tüm kategorilerde çarpıcı bir geçmişi ve Carlsberg ile 20 yılı aşkın süredir yakın işbirliği bulunan Türk Tuborg, yaptığı uluslararası ortaklıklar ile Türkiye bira pazarının en büyük oyuncularından biridir.

Türk Tuborg 1967 yılında İzmir-Pınarbaşı'nda kurulmuş ve 1969 yılından bu yana İzmir’deki tesislerinde bira ve malt üretiminin yanısıra yurtdışından ithal etmekte olduğu bira markalarının distribütörlük faaliyetleri ile iştigal etmektedir.

Yılda 36 bin ton malt ve yaklaşık 621 milyon litre bira üretim kapasitesi ile entegre bir tesis olan Türk Tuborg fabrikası, Türkiye'nin en büyük bira fabrikalarından biridir.

Türkiye’de birçok "ilk"in sahibi olan Türk Tuborg, kalite odaklı yapısı ve geleneksel bira üretimine verdiği önemle, bira üretimini maddi kazancın ötesinde tıpkı bir sanat gibi ele almayı ve saygın bir konuma getirmeyi ilke edinmiştir. Mutlak mükemmelliği hedefleyerek üretim çeşitliliğini ve niteliğini sürekli geliştirmek ve örnek alınacak ürünler sunmak bu anlayışın merkezinde yer almaktadır. Yani Türk Tuborg için kalite vazgeçilmezdir...

Ürünlerimizin kalitesi ve Alman Saflık Yasası’na uygun olarak üretildiği bağımsız, tarafsız ve yetkin bir kurum olan Münih Teknik Üniversitesi Weihenstephan Biracılık ve Gıda Kalitesi Araştırma Merkezi tarafından onaylanmış ve belgelenmiştir.

Türk Tuborg, Alman Saflık Yasası sertifikasına ek olarak sahip olduğu,

  • ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi,
  • FSSC 22000 ve ISO 22000:2018 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi,
  • ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi,
  • ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi,
  • ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikaları ve
  • Enerji yönetimi uygulamalarıyla kaliteli ve güvenli bira üretimini ilke edindiğini bir kez daha göstermiştir.
 

TÜRK TUBORG Bira ve Malt San.A.Ş. Kemalpaşa Cad. No: 258 35070 Işıkkent Bornova adresinde,

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemini, bira ve malt üretimi dahilinde, dış ticaret, gümrükleme, lojistik, yönetim ve idari organizasyon faaliyetleri ile bu faaliyetlerle ilişkili işlemlerini ve bunlara bağlı üretim ve hizmet sunumlarını da kapsayacak şekilde, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini; ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemini bira ve malt üretimi kapsayacak şekilde, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ve  FSSC Yönetim Sistemlerini Türk Tuborg izmir fabrika tesisinde malt kabul, malt üretim, bira üretim (şıra, fermantasyon, filtrasyon), bira dolum (şişe, fıçı, kutu, preformdan şişirme, pet dolum), depolama aşamalarını kapsayacak şekilde kurmuş ve yönetmektedir.

%0
%0